תמיכה חודשית לנזקקים

בכל מדינה ובכל חברה יש את האוכלוסייה השבעה ויש את האוכלוסייה הרעבה. יש את אלו המרוויחים היטב בכל חודש והם מסוגלים לפרנס את עצמם היטב ויש את אלו שמה שהם לא יעשו, אין ברכה בעמלם והם מוצאים את עצמם לא מצליחים לגמור את החודש.

כאן יש הבדלים בין המקומות השונים בעולם. בכל מקום ישנו יחס אחר לנזקקים. אך בגדול אפשר לומר כי ישנה התייחסות וישנה תמיכה בכל מקום כאשר ברבים מהמקרים קיימת גם הכוונה למציאת תעסוקה הולמת ומכניסה. כך שהאדם הנתמך יוכל לצאת ממעגל העוני ולעמוד על רגליו בזכות עצמו.

אך ברור כי בדרך לשיקום עדיין זקוק הנצרך לסיוע ולא תמיד הוא אכן מקבל אותה.

סיוע לנזקקים שתעמיד אותם על רגליהם

אז יש הטוענים כי אין טעם לתמוך בנזקקים כי כך הם יישארו במעגל העוני וכלל לא ישאפו לצאת ממנה. אז אולי על פניו נשמע כי מדובר בטענה נכונה, אך היא לא באמת כזו.

כי כל אחד רוצה להרוויח את כספו בזכות ולא בחסד. כולם רוצים לעשות משהו עם עצמם ולהשתכר בזכות העמל שהם משקיעים. הבעיה היא שכאשר אין את הדברים הבסיסיים כמו לחם, חלב, חשמל, טלפון וכו', אי אפשר באמת להתחיל לעשות משהו. כאן בדיוק נכנסת לתמונה התמיכה החודשית הקבועה.

תמיכה חודשית לנזקקים – כדי להעמידם על רגליהם

כאשר מדובר בתמיכה חודשית קבועה אותה מקבל הנצרך, הרי שהודות לה יש לו בסיס קובע עליו הוא יכול להישען. הודות לה הוא גם יכול להתחיל לחשוב על לימודים או על עבודה אשר בהמשך יותירו את התמיכה לאנשים נזקקים ממנו.

אין ספק כי התמיכה הקבועה היא זו שעשויה להתברר כאם כל הפתרונות שהובילה להצלחתו של הנזקק ויציאתו ממעגל העוני.